Bezpečnost účastníků klinického hodnocení, kvalitní data či etické otázky. Klíčová jsou pravidla Správné klinické praxe

Ještě před tím, než se léčivý přípravek může začít používat v klinické praxi, musí projít klinickým hodnocením neboli klinickou studií. Cílem tohoto systematické testování léku, které má nastavená velice striktní kritéria a pravidla, je nejen prověření účinnosti hodnoceného léčivého přípravku, ale také jeho kvality a zejména bezpečnosti.

30. 1. 2024

Každá osoba, která se na klinickém hodnocení jakýmkoli způsobem podílí, musí znát kromě jiného i pravidla Správné klinické praxe (Good Clinical Practice). Jde o soubor vědeckých, etických a legislativních požadavků, které musí být po celou dobu studie striktně dodržovány.

Základní kurz Správné klinické praxe zakončený závěrečným testem a získáním certifikátu poskytuje soubor těch nejdůležitějších informací a pravidel, které je třeba znát a respektovat.

Mohlo by se Vám líbit

Lékaři a zákon o regulaci reklamy

Tento kurz se zabývá problematikou regulace reklamy ve vztahu k léčivým přípravkům, a to jak volně prodejných, tak na recept. 

Více informací

Vybraná hlášení lékařů a zdravotnických zařízení zasílaná Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv

Tento kurz přináší vhled do vybrané problematiky zákona o léčivech, a s tím souvisejících povinností lékařů a zdravotnických zařízení.

Více informací

Aktuální možnosti předepisování a výdeje konopí pro léčebné použití

V tomto kurzu se dozvíte, co vše musí lékař splnit, aby mohl začít předepisovat léčebné konopí a jaké další povinnosti z jeho předepisování vyplývají.

Více informací

Kontaktujte nás

Máte jakékoli doplňující otázky k nabízeným kurzům nebo potřebujete připravit individuální nabídku? Neváhejte se na nás obrátit na níže uvedených kontaktech. Jsme zde pro vás, abychom vám pomohli.

MDK Institut s.r.o.

info@mdkinstitut.cz

+420 299 140 078

LinkedIN

 

Bílkova 855/19 
110 00 Praha 1

 

IČ: 08353727

DIČ: CZ08353727

Datová schránka: 3vd9sha

Číslo bankovního účtu: 2001663462/2010 (Fio Banka a.s.)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.