Zásilkový výdej léků v e-shopech lékáren má svá pravidla

Nakupovat léky přes internet se, stejně jako u jiných druhů výrobků, stalo naprosto běžnou praxí. Léčivé přípravky však představují velmi specifickou skupinu zboží, přičemž nabídky, výdej a použití jsou upraveny zákonem o léčivech a jeho prováděcími vyhláškami. Regulována je tak přirozeně i oblast, kterou označujeme jako zásilkový výdej léčivých přípravků.

23. 1. 2024

Nabízet léky tímto způsobem tzv. na dálku jsou oprávněny výhradně schválené kamenné lékárny a předmětem internetových nabídek mohou být pouze registrované volně prodejné léčivé přípravky (pozor na další kategorii tzv. vyhrazených léčiv, které můžete najít třeba na benzinkách či v drogeriích).

Pro lékárny, které se rozhodnou zřídit si vlastní lékárenský e-shop s nabídkou volně prodejných léků stanoví zákon celou řadu povinností, které naleznete přehledně zpracované ve videokurzu Zásilkový výdej léčivých přípravků. Zjistíte vše potřebné např. v souvislosti s povinným EU logem, s povinnostmi vyplývajícími ze zákona o regulaci reklamy, se zásilkovým výdejem do zahraničí či se zásilkovým výdejem veterinárních léčivých přípravků.

Mohlo by se Vám líbit

Vybraná hlášení lékařů a zdravotnických zařízení zasílaná Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv

Tento kurz přináší vhled do vybrané problematiky zákona o léčivech, a s tím souvisejících povinností lékařů a zdravotnických zařízení.

Více informací

Aktuální možnosti předepisování a výdeje konopí pro léčebné použití

V tomto kurzu se dozvíte, co vše musí lékař splnit, aby mohl začít předepisovat léčebné konopí a jaké další povinnosti z jeho předepisování vyplývají.

Více informací

Lékaři a zákon o regulaci reklamy

Tento kurz se zabývá problematikou regulace reklamy ve vztahu k léčivým přípravkům, a to jak volně prodejných, tak na recept. 

Více informací

Kontaktujte nás

Máte jakékoli doplňující otázky k nabízeným kurzům nebo potřebujete připravit individuální nabídku? Neváhejte se na nás obrátit na níže uvedených kontaktech. Jsme zde pro vás, abychom vám pomohli.

MDK Institut s.r.o.

info@mdkinstitut.cz

+420 299 140 078

LinkedIN

 

Bílkova 855/19 
110 00 Praha 1

 

IČ: 08353727

DIČ: CZ08353727

Datová schránka: 3vd9sha

Číslo bankovního účtu: 2001663462/2010 (Fio Banka a.s.)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.